Říjen 2017

Zájezd na maraton do Drážďan

24. října 2017 v 15:37 | Miloslav Zítka |  Běhání s MZ-SPORT
V neděli 22. října se v Drážďanech konal 19. ročník maratonu.


V jeho rámci se běhá i 1/2 maraton a závod na 10 km.

Nabídky na účast v tomto závodě přijali 4 závodníci ŠAKu Chodov a další 3 běžci ze skupiny Rozběháme Vary a Pupkan Martin Kule.

Vzhledem ke vzdálenosti jsme vyrazili až v den závodu v brzkých ranních hodinách, aby nás řidič Pavel Simeth, též člen běžecké skupiny z Chodova, bezpečně dovezl na velké parkoviště u sportovního areálu v Drážďanech. V jeho blízkosti byl situován i start závodu. Prezentace, šatny a úschovna je pak cca 800m daleko, avšak zase v bezprostřední blízkosti cíle.
Po vyzvednutí startovních balíčků jsme si prošli spoustu stánků se sportovní výbavou, prezentace závodů v celé Evropě a další potřebné běžecké záležitosti.
V teple jsme se převlékli a odevzdali tašky do úschovny. Poté jsme se vydali již podívat se na start desítky v 10:00 hodin a zafandit Jirkovi, Petře a Marušce.
O půl hodiny později stáli na startu půlmaratonu všichni zbývající běžci.
Trasa závodu je situována ve čtvrtích na obou březích Labe, které se dvakrát přebíhá. Povrch je převážně asfaltový, na pravém břehu Labe byl asi 800m úsek na dlažbě, v parku pak místy na pískových cestách. Trasa je převážně rovinatá s minimem převýšení, a tudíž celkem rychlá. Ze závodů Run Czech jsme zvyklí na osvěžovací a občerstvovací stanice po 2,5 km, zde byly na půlmaratonu pouze 4, ale vzhledem k teplotě to bylo dostatečné.

Pokud by někdo cestoval na závod z větší dálky, tak je určitě vhodné vyrazit den předem a přespat přímo v Drážďanech nebo ještě v České republice ( Ústí nad Labem, Děčín ) a do Drážďan přejet ráno. K zajištění ubytování můžeme z předchozích zkušeností doporučitVýsledky měli všichni účastníci akce dobré a padlo i několik osobních rekordů.

1/2 maraton : Tomáš Lang- 1:33:29 - 206. místo, 33. místo v kategorii, Renata Zatloukalová 18. místo v kategorii 1:49:28, Markéta Korellusová stejný čas a 21. místo v kategorii - gratuluji k osobnímu rekordu, Miloslav Zítka 73. v kategorii 1:42:09. 10 km - Maruška Burešová 57 minut , Petra Gregorová 1:01:00 hodiny. Zbývající členové výpravy ze ŠAK Chodov - Venca Vachrlon osobák na 1/2 maraton 1:38:14 a Jirka Folvarčík desítku za 37:17. Pupkan Martin Kule 1/2 maraton 1:37:01.

Děkujeme Pavel Simeth za bezpečnou jízdu a spolu s Mirkou za povzbuzování.


Pokud by se někdo chtěl přidat k naší běžecké skupince, najdete informace o trénincích na stránkách Rozběháme Vary .

Zájezd zajistil MZ-SPORT - služby pro sportovce.
Zajistíme zájezdy za sportem na míru.

Podvrtnutý kotník

18. října 2017 v 7:55 | Miloslav Zítka |  Běhání s MZ-SPORT
Podvrtnutí kotníku je velmi častým úrazem nejen běžců, ale i dalších sportovců.

Nejčastější příčinou je špatný došlap, při kterém dojde k nadměrnému natažení vazů v oblasti kotníku. Někdy může dojít k částečnému poškození vazů nebo dokonce jejich přetržení.

První pomoc je dále kloub nezatěžovat, zklidnit, ledovat, stáhnout a dát do zvýšené polohy. Při větších výronech navštívit lékaře.

První pomoc a další rady najdete i na videu z webu Running2 zde.


Na našich trénincích v rámci projektu Rozběháme Vary se věnujeme i posilování oblasti kotníku, abychom alespoň částečně předešli tomuto nepříjemnému zranění.

Běchovice a největší účast ŠAKu Chodov

13. října 2017 v 21:51 | Miloslav Zítka |  Běhání s MZ-SPORT
Tradičně poslední zářijovou neděli se konal již 121. ročník závodu Běchovice - Praha. Letos s účastí 8 běžců ŠAKu Chodov.
V závodě určeném pro registrované atlety a konaném jako Mistrovství ČR v silničním běhu se na start postavil Jirka Folvarčík, Martin Horváth, Václav Vachrlon a Míla Zítka.
Start tohoto závodu můžete vidět v záznamu České televize , naši borci jsou k vidění od času 3:45.
V závodu příchozích pak startovala Markéta Hanzálková, Martin Maliňák, Tomáš Lang a Lukáš Kopecký.
Většina našich borců využila příznivé počasí a zaběhla výborné časy, někteří dosáhli oproti loňskému ročníku výrazného zlepšení.
V mistrovském závodě pro registrované atlety bez rozdílu věku dosáhli naši závodníci těchto umístění v Mistrovství ČR:
Folvarčík Jiří - 72. místo - 38:23 minuty
Martin Horváth - 83. místo - 41:35 minuty
Václav Vachrlon - 88. místo - osobní rekord 44:32 minuty
Míla Zítka - 89. místo - 46:05 minuty
V závodě příchozích skončila ve své kategorii žen 35-39 let Mája Hanzálková na 50. místě časem 53:05 minuty, Martin Maliňák v kategorii mužů do 39 let obsadil časem 46:11 minuty 97.místo. V kategorii veteránů 40-45 let dosáhl ze skupiny nejlepší umístění Tomáš Lang - 30. místo a první desítka pod 40 minut - 39:57 minuty. Lukáš Kopecký pro zranění na prvním kilometru závod nedokončil
Významným účastníkem zájezdu byl i Pavel Simeth, který pro zranění zatím neběhá a zhostil se úlohy řidiče, fotografa a povzbuzujícího. Na pátém kilometru nám pak fandil David Biheller s rodinou.

Skupina se dále chystá na závod v Drážďanech 22. října.
Pravidelné tréninky karlovarské části běžců ŠAKu se konají v rámci projektu Rozběháme Vary vždy v pondělí a středu - více info na webu Rozběháme Vary.